מה זה ואיך לייצור "פלאט לאיי" כמו מקצוענית

בטח יצא לכם להיתקל לא מעט בתמונות אינסטגרם מדוייקות להפליא בהן כל פריט מסודר באופן סימטרי עד אנאליות במקומו, או להיפך בערבוביה מטורפת של פריטים לא קשורים זה לזה אך מרכיבים קומפוזיציה מושלמת.
לא מדובר באבקה קסומה של פיות האינטסגרם, אלה בסגנון צילום שנקרא Flat Lay.

user-photo
Very big glasses

לומדת, קוראת, כותבת, מצלמת, אוספת ספרים וחזירים. היי, אני מאיה, הכותבת שמאחורי הבלוג 'משקפיים מאוד גדולים'..

השם "פלאט לאי" (=שכבה שטוחה) מתאר קומפוזיציה שמצולמת מלמעלה כאשר המצלמה מקבילה לאובייקט הצילום. אבל כמובן שזה ממש לא נגמר בזה.

הינה הכללים ליצירת פלאט לאי מושלם:
1. תאורה- תאורה טבעית של אור יום, רצוי כזאת שנופלת מלמעלה. כן- אור שמש, לא- מנורת הפלורסנט במטבח.
2. רקע- לכו על בטוח ותבחרו ברקע לבן, זה תמיד נראה טוב. בהיעדר משטח לבן לצילום בחרו בכיסוי מיטה בהיר, שולחן בהדפס שיש או סדין.
3. סבלנות- כפי שאמרה, ואני ציטטתי, נסטיה ליסנסקי "אף פעם לא קליק וגמרנו". פלאט לאי מדוייק לעיתים מצריך מספר נסיונות בהם תשנו תאורה, קומפוזציה ותדייקו את הזווית והמרחק המושלמים לצילום. תכינו את המשפחה ובן הזוג מראש שלא אוכלים עד שלא סיימתם לצלם.
4. נושא- אל תצלמו כל מה שבהישג יד, תחליטו מה הצילום שלכם אמור להגיד. נושא הצילום החביב עליי לפלאט לאי הוא ארוחת בוקר וספר (מזמנים להציץ ב vbg_reads#).
5. זווית צילום- הכלל הכי חשוב: מצלמה/ טלפון מקבילים לקומפוזציה והידיים יציבות כדי למנוע טשטוש. תתכוננו לטפס על כסאות, שולחנות וכל דבר שנמצא בהישג יד.
6. כדי להגביר את החשיפה לפלאט לאיי השמימי שלכם (וכן של כל תמונה באינסטגרם) תייגו, תייגו, תייגו.

הFlat Lay הוא תורה שלמה ויש להתייחס אליה ברצינות המתאימה. כדי להתמקצע בקרו בתגית flatlay# באינסטגרם ולוחות השראה בנושא בפינטרסט.

תייגו את Verybigglasses@ בפלאט לייס שלכם באינסטגרם! בהצלחה!
Love,
Very Big Glasses.

שינוי גודל גופנים